کی چی داره | نحوه آکوستیک کردن اتاق در این قسمت ما آکوستیک اتاق را ...

کی چی داره

آموزش تصویری آشپزی - آموزش تزئین غذا - آموزش دکوراسیون داخلی - آموزش ساخت زیورآلات - آموزش خودآرایی - آموزش تصویری خیاطی - آموزش گلدوزی - تم تولد - ایده اتاق خواب - آموزش نگهداری گیاهان - ساخت ماسک صورت - آموزش تصویری آرایش صورت - آموزش خلاق کودک - آموزش عروسک سازی - آموزش پیش از دبستان - ترفندهای خانه داری - ایده لباس عروس - ایده ماشین عروس - ایده دسته گل عروس - ایده تخت خواب - ایده روتختی - ایده خانه های کوچک - آموزش تصویری چاپ روی لباس - آموزش تصویری تغییر کیف و کفش - آموزش تصویری بافتنی - آموزش تصویری ساخت پادری - آموزش ساخت کوسن - آموزش تصویری گل سازی - آموزش تصویری ساخت گل سر - آموزش تعمیر و بازسازی مبلمان - ایده تغییر اتاق خواب - ایده تغییر اتاق نشسمن - ایده تغییر پذیرایی - ایده تغییر آشپز خانه - ایده نقاشی ساختمان - آموزش الگو لباس کودک - آموزش دوخت پرده - کی چی داره، آپلود تصویر،تبلیغات،فروش بیشتر،نمایش محصولات،آپلود رایگان تصویر، آموزش ، آشپزی ، خلاقیت ، خودت بساز ،کیف ، کفش ، زیبایی، کودکانه ،مادرانه، بارداری ،زنانه، مردانه، دخترانه، پسرانه، زیورالات، فانتزی ، عشق ،هنر ، نقاشی ، موسیقی ، تئاتر، سینما ،فیلم ، تبلیغات ، گرافیک ، آشپزخانه ، اتاق کودک ،َ ا تاق کار ، اتاق خواب ، پذیرایی ، نشیمن ،دکور ، دکوراسیون ، حیاط پاسیون ،تراس ، انبار ، پارکینگ ، باغ ، باغچه ، گل ، گیاه ، گلدان ، گاردن ، باغبانی ، سبزه ، گل ارایی ،عروسی ، http://www.kichidareh.com/images/logo.png
+

ایجاد شده توسط avaz1 ذخیره شده در هنر

نحوه آکوستیک کردن اتاق
در این قسمت ما آکوستیک اتاق را به دو بخش تقسیم میکنیم :
1_ایزولاسیون:
2_استاندارد سازی فضا:
ایزولاسیون : همین طور که از اسمش معلوم هست بخش ایزوله کردن اتاق در برابر نشتی فرکانس ها به بیرون از اتاق و هم ایجاد قسمت رکورد برای ظبط یک ووکال خوب هست
در هر صورت نباید فراموش کنید که هرچقدر هم که خرج کنید، نمی توانید به یک ایزولاسیون (Isolation) صد در صد دست پیدا کنید، بخصوص اگر اتاق مورد نظر شما از قبل برای اینکار تهیه نشده باشد. نکات زیر می تواند شما را برای رسیدن به یک ایزولاسیون خوب راهنمایی کند :
برای جلوگیری از خروج صدا از یک اطاق است نه تنها باید مواردی که برای کنترل انعکاس مد نظر قرار دارد را رعایت کرد، بلکه باید دیوارها، درها، کف وسقف و ... را ایزوله کرده و درمواردی که ممکن است آنها را دو جداره ساخت.

مهندس صدا باید دقت کند که نباید هیچ منفذی برای خروج صدا از اتاق وجود داشته باشد، توجه به برخی نکات هنگام ساخت اتاق می تواند به ایزوله کردن بهتر آن کمک کند،بعنوان مثال از مهمترین نکاتی که باعث خروج صدا از یک اطاق می شود کانالهای تهویه هوا، کولر، حتی ترانکهای سیم های برق و تلفن و ... است.
پس از آنکه شما مطمئن شدید از اتاق شما یا سالن مورد نظر صدایی بیرون نمی رود، برای استفاده بهتر از موسیقی باید منابعی که بالقوه می توانند تولید سر و صدای ناخواسته یا نویز کنند را از کار بیندازید.
اگر واقعآ می خواهید از شنیدن موسیقی یا ساز زدن در اتاق لذت ببرید و یا قصد ضبط با کیفیت قطعات موسیقی را دارید، باید هرگونه لوازم اضافی را از آنجا بیرون ببرید.
پس از اینکار باید به اقلامی مانند دستگیره های درب و پنجره، چراغ ها، شیشه های در و پنجره، بخاری، چوب پرده و ... خلاصه هر آنچه که می تواند با انتشار صوت به لرزه درآید
توجه کنید. موارد زیادی مشاهده شده است که حتی در بهترین استودیوها با وجود بهترین عایق بندی دیوارها و کمترین میزان انعکاس داخلی، به هنگام اجرای موسیقی با صدای بلند قطعاتی به لرزه در می آیند.
چند نکته کلیدی :
برای کم کردن هزینه میتوانید از فرش و موکت زخیم برای سطح زمین اتاق خود استفاده کنید تا از ازتعاش صدا به پایین جلوگیری کنید.

به علت اینکه هزینه لمسه کردن در اتاق (آکوستیک کردن) زیاد هست میتوانید با زدن ورق های شانه تخم مرغی بر روی درب اتاق با ضخامت بالا از هر دوطرف از نشتی صدا کمی جلوگیری کنید.
همان طور که در بخش قیل گفته شد سعی کنید با فوم های آکوستیک منافذ و کانال های کولر و بخاری را مسدود کنید، تا ارتعاش کمتری صدا داشته باشد.
بخش ایزولاسیون به علت پر هزینه بودن و پیچیدگی های زیاد ما در این بخش به همین موارد بسنده میکنیم و با این مواردی که در بالا توضیح داده شده است به نتیجه خوبی دست پیدا میکنید ،تا یک فضا برای قسمت رکورد خواننده و یا ساز داشته باشید.
اگر موارد گفته شده برای شما مقدور نبوده و یا پر هزینه میباشد بهترین راه برای رکورد در یک فضا محدود خرید و نصب ایزولاتور میکروفون و یا پنل فراگیر میکروفون میباشد که با نصب آن بر روی پایه میکروفون که بر روی تمامی پایه ها نصب میشود ،میتوانید تا حد زیادی صدای اطراف خود را کنترل کرده ،و به نتیجه خوبی دست پیدا کنید .هنر

 

 

           کی چی داره 
 برای دیدن جدیدترین  آموزشهای رایگان همین الان بزن بریم